Націонал-монархіст
Націонал-монархічна програма
Націонал-монархіст Олександр Зозуля
1. Державний устрій
1.1. Націонал-монархічний рух України прагне встановлення Конституційної монархії в Україні, покладеної на принципах Демократії та Конституції. Формування Українського князівства з спадкових територій Української держави.
1.2. Державний лад України є Легітимна Монархія, що спирається на систему установ законодавчої, виконавчої і судової влади, відповідальних за свою діяльність перед Богом, Українським Народом і Монархом.
1.3. Український монархічний рух категорично проти усіляких зазіхань іноземних монархів (певна річ і республік також) на суверенітет Української держави.
1.4. Для вибору нової правлячої династії буде зібрана Княжа Рада з найкращих синів Вітчизни, яка і обере Великого Князя.
1.5. Державним символом України є прапор, гімн та герб. Прапор – синьо-жовтий стяг. Єдина державна мова – українська.
2. Адміністративний устрій
2.1. Україна – унітарна держава, тому ліквідуються у її складі усілякі автономії.
2.2. Уся територія князівства розподіляється на чотири краї - Галичина, Волинь, Слобожанщина, Київщина. Краї складаються з округів. Міста відокремлюються у самостійні адміністративні одиниці.
2.3. Крайові воєводи назначаються Народного Віче із згоди Великого Князя, а окружні отамани - тільки Народним Віче.
3. Внутрішня політика
3.1. Український народ – це усі свідомі українці, що живуть на території України чи за її межами, незалежно від їх національної приналежності, але українці та кримські татари - визнаються корінними та основоположними націями держави
3.2. Права усіх народів та національностей Українського князівства рівні та однаково недоторканні.
3.3. Відновлення станового розподілу населення у князівстві (шляхта, козацтво, інтелігенція, купецтво, селянство). Формування нової шляхти (право на шляхетність визначаються власним Положенням). Об’єднання селян у міцну державну общину. Надання міському населенню певного статусу.
3.4. Заміна багатопартійної системи двопартійною. Представлення у Верховній Раді двох (єдиних) партій – Капіталістична партія України та Соціалістична партія України. Таким чином, партії будуть результативнішими та дійсно приносити користь народові.
3.5. Інвестиції у науку, залучення вчених до новітніх розробок, рівноправна участь у світових міжнародних проектах.
3.6. Знищення корупції з українських судах всіх рівнів. Введення справедливого суду присяжних та відкрите розглядання судових справ.
3.7. Боротьба із наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, неможливість створення в Україні ядерних могильників.
4. Зовнішня політика
4.1. Створення міцної держави – Українського князівства. Зайняття гідної позиції "рівної серед рівних" у Європі.
4.2. Україна – рівноправна частка Європи, тому потрібне постійне зближення із розвиненими державами та цілковита інтеграція у Європу. Дуже важливим кроком до благополуччя нашої держави та знищення соціально-політичної кризи є найшвидший вступ до Європейського Союзу на рівних умовах.
4.3. Розвиток ринкової економіки – активна участь у світовій-міжнародній торгівлі.
4.4. Налагодження стосунків із державами-монархіями та загальне визнання Українського князівства та нової спадкоємної династії.
4.5. Українське князівство – правонаступник республіки, тому зберігає усі зобов’язання перед іноземними державами та об’єднаннями, а вони у свою чергу перед Україною.
5. Економіка
5.1. Економічний лад України повинний забезпечити щирий розвиток приватної ініціативи, заохочення національного капіталу, протекціоністську політику для внутрішнього ринку і виробника, вироблення комплексної стратегії взаємовигідного співробітництва з зовнішнім економічним ринком.
5.2. Право власності – священне і недоторканно. Поза цим принципом неможлива побудова ефективної економіки. Усі види власності, включаючи приватну чи колективну, повинні користатися рівною повагою й однаковим захистом закону. Створення багатоукладної вільної економіки буде в найкращому ступені відповідати інтересам економічного відродження України.
5.3. Не може бути жодного втручання з боку влади у життя економічних підприємств без суттєвих причин на це.
5.4. Державна монополія на продаж спиртних та тютюнових виробів. Розробка програми по боротьбі із пияцтвом, наркоманією та палінням.
5.5. Підтримка усіх видів підприємництва. Зниження кількості та розміру податків.
6. Сільське господарство
6.1. Українська земля – найбільше багатство українського народу.
6.2. Володіти землею у Українському князівству можуть тільки її громадяни. Для них повинна існувати приватне володіння на землю.
6.3. Сільське господарство повинно отримувати постійну підтримку від держави. Потрібно сформувати міцний селянський колектив.
6.4. Створення на базі декількох сіл власне сільське господарче правління, що буде організовувати поточну роботу та розвиток господарства на місцях.
6.5. Передбачається запровадження фермерської системи ведення господарства та активний розвиток фермерських ділянок.
7. Армія
7.1. Українська Вільна Армія відтворюються на засадах кращих традицій Війська Запорожського, Легіона Українськіх Січових Стрільців та Української Повстаньської Армії. Викорінюються «дідівщина» та інші недоліки совєтської системи.
7.2. Комплектування Української Вільної Армії професійними військовими. Відміняється обов’язкова військова повинність – у Армії несуть службу тільки добровольці.
7.3. Створення нових та переформування на патріотично-виховний лад військових та козачих училищ.
7.4. Відродження козацтва на вільній основі та укріплення козачого стану.
7.5. Відновлення суто української системи воїнських звань (хорунжий, сотник, підосавул, осавул, військовий старшина, полковник, отаман)
7.6. Озброєння Української Вільної Армії найновішими видами зброї.
7.7. Створення та відродження Української Національної Гвардії.